Açıklama

Legolino Zeka Oyunu Amaç:

El becerisi ve uyum için inci bulmak için denize dalmak çok önemlidir. Çabuk kavramamız gerekir ki balina sizin teknenize inci koymanızı sağlasın. Ama dikkatli olmalısınız çünkü kötü köpek balıkları her an topladığınız incilerin yeniden kaybolmasına neden olabilir. Sadece dikkatli ve akıllı olan kişiler teknelerini tam doldurabilirler.

Legolino Zeka Oyunu Kutu İçeriği:

Legolino zeka oyunumuz; 1 adet balina, 1 adet çekiç, 1 adet paspas, 4 adet tekne, 20 adet deniz kabuğu, 2 köpek balığı, 9 beyaz inci ve 9 siyah inciden oluşmaktadır.

Legolino Zeka Oyunu Beceri Alanları:

El becerisi, kas gelişimi, göz-el koordinesi, tepki becerisi, dikkat, hafıza, sosyal beceri, problem çözme

Legolino Zeka Oyunu Nasıl Oynanır?

Balinalar hava ile nefes aldıklarından ara sıra su yüzeyine çıkmaktadırlar. Bunun için ilk oyuncu balinayı kibarca havaya atar. Balina dalışa geçtiğinde sırt (siyah) tarafımı yoksa karın (beyaz) tarafımı yukarı geleceği anlaşılır.Balina bu şekilde paspasın ortasına tekrar konur. Sonra aynı oyuncu çekiçle herhangi bir deniz kabuğuna vurur. Amaç vurarak deniz kabuğunun dönmesini sağlamaktır. Eğer başarısız olursa vurmaya devam eder. Tekrar tekrar vurarak oynanan bu zeka oyununda kabul altında yer alan motifler görünür. İncinin açılan rengi (siyah-beyaz) balinanın ki ile uyuşuyorsa balina çekmeye çalışılır. Kim önce çekerse teknesine 1 adet inci kazanır. En çok inci toplayan oyunun galibi olur.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.