Açıklama

Match Madness Zeka Oyunu Amaç:

Match Madness Zeka Oyunu; 2-4 oyuncu arasında oynanabilen bir zeka oyunudur. Görsel algı ve dikkat becerilerini geliştiren bu oyunda amaç; görev kartlarında verilen dizilimi Match Madness zeka oyunu bloklarıyla oluşturarak hızlı ve doğru yapmaktır. 2017′ de yılın aile oyunu ödülünü alan Match Madness,  Jeppe Norsker tarafından geliştirilmiştir.

Match Madness Zeka Oyunu Kutu İçeriği:

Match Madness Zeka Oyunu, 4 set desenli blok ( her set 5 blok içerir), 60 adet 5 farklı zorluk seviyesinde görev kartından oluşmaktadır.

Match Madness Zeka Oyunu Beceri Alanları:

Görsel algı, bütün parça bütün ilişkisi, şekil zemin ilişkisi, dikkat ve odaklanma

Match Madness Zeka Oyunu Nasıl Oynanır?

Her oyuncu 1’ den 5’ e kadar numaralanmış bloklardan 1 set alarak oyuna başlar. Blok dizilimlerinin olduğu görev kartlarından biri seçilerek ortaya açık halde koyulur. Başlangıçta kolay seviyeden kartlarla (kartın kenarında bulunan çizik sayısı seviyeyi gösterir) başlayabilirsiniz. Görev kartında verilen dizilimi bloklarınızla oluşturun. En hızlı ve doğru yapan kartı alır. Oyun sonunda en çok kartı olan kazanır. Match Madness oyunu farklı şekilde puanlanabilir. Seviye kartına göre puanlama yapılır. Örnek olarak 1 ve 2 seviyesini bulan 1 puan, 3 seviyesini bulan 2 puan, 4 ve 5 seviyesini bulan 3 puan alabilir. Oyun sonunda en çok puan alan kazanır.