[vc_row][vc_column][vc_tta_accordion][vc_tta_section title=”Robotik Atölyesi” tab_id=”1463858993133-060bb347-99ad”][vc_column_text]1 beyin, 3 motor, 5 sensör ve onlarca farklı Lego parçalarından oluşan NXT Mindstorms 2.1 seti ile eğitimlerimizi yapacağız. Eğitimde sırasıyla; parçaları tanıma, örnek çalışma, programlama ve özgün tasarım yapılacaktır.

NOT: Özel ders almak için lütfen iletişime geçiniz. Grup eğitimlerimiz için lütfen duyurular bölümünü takip ediniz.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Model Uçak Atölyesi” tab_id=”1463859065255-0e7d348d-4147″][vc_column_text]Serbest uçuş modelleri ile eğitime başlayacağız. Plan dâhilinde aşamalı olarak gerçekleşecek eğitimde uçağımızın parçalarını tanıma, iskeletini oluşturma ve kaplama yapacağız. Son olarak kurutma işlemini gerçekleştirdikten sonra deneme uçuşlarımıza başlayabiliriz. Keyifli uçuşlar…

NOT:  Bireysel eğitimler 100 TL olup model uçak fiyata dahildir. Özel ders almak için lütfen iletişime geçiniz. Grup eğitimlerimiz için lütfen duyurular bölümünü takip ediniz.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Mental Aritmetik Atölyesi” tab_id=”1463859108688-f51b67f9-1bac”][vc_column_text]Beynin sağ ve sol loblarının uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayan zihinsel gelişim programı olan Mental Artimetik Atölyemiz, özellikle 5-14 yaş arasındaki çocuklarınız içindir. Matematikteki dört işlemi kısa süreler içinde zihinden yapabilmeyi sağlayan bu program ile çocuklar üst düzey işlemleri sürekli yaptıkları için odaklanmada çok iyi duruma gelecek.

Abaküs temelli  yöntemle öğrenciler matematiksel kavramları görerek, işiterek ve dokunarak (üç duyu) öğrendiği için öğrenilen bilgi kalıcı olmaktadır. Eğitimde basitten karmaşığa – kolaydan zora ilkesiyle hareket edilir. Bu nedenle öncelikle tek basamak ve çift basamaklı sayılarla toplama – çıkarma işlemleri yapılır. Ardından 3 ve 4 haneli işlemlere geçilerek konular pekiştirilir. Daha sonra çarpma-bölme işlemlerine geçilerek üst düzey işlem yapabilme yeteneği kazanılır. Artık abaküste ortadan kaldırılır ve zihinden işlemler çocuğunuz için kolay, keyifli ve eğlenceli hale gelir.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Düşünme Becerileri Atölyesi” tab_id=”1463859149474-493ff872-d9e4″][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Ahşap Oyuncak Atölyesi” tab_id=”ahsap-oyuncak-atolyesi”][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Zeka ve Akıl Oyunları Atölyesi” tab_id=”zeka-akil-oyun-atolyesi”][vc_column_text]Zeka Oyunları Nedir?

–Keşfeden, strateji geliştiren, bilgiye yeni anlamlar yükleyen, bilgiyi yeniden üreten, yaratıcı ve eleştirel
düşünebilen, problem çözebilen, karar verebilen, bilişsel ve duyuşsal becerilerine hız katabilen, mutluluk, başarma zevki, eğlenme ve neşelenmenin tadına varabilen öğrenciler yetiştirmektir.

Zeka Oyunlarının Hedefleri nelerdir?

–* Temel becerileri kazanmada maksimum başarı

* –Üreticilik ve problem çözme becerilerinin geliştirilmesi

* –Üst düzey düşünme ve araştırma becerilerinin geliştirilmesi

* Duygusal ve sosyal gelişim

* –Motivasyon

* –İlgi, yetenek ve öğrenme tarzlarını tespit edilip geliştirilmesi.

Zeka Oyunlarının Unsurları nelerdir?

–* Öğretmen

–* Eğitim Laboratuarı

–* Eğitim Malzemesi

–* Müfredat

NOT: Vermiş olduğumuz eğitimle çocuklarınız zeka oyunlarının temel beceri ve stratejilerini öğrenecek, hayatının her anında aile üyeleriyle veya arkadaş çevreleriyle oynayabilecek, yıl içerisinde yapılan yarışma ve turnuvalara katılabileceklerdir. Oyunlar hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]