CategoriesYetenek Atölyeleri

Düşünce Becerileri Atölyesi

dusunme-becerileri-dersi

Düşünce Becerileri Dersi, üç ana parçadan meydana gelmektedir. Eleştirel düşünme, problem çözme ve yaratıcılık olarak isimlendirilen bu beceriler üstün zekalı ve üstün yetenekli bireylerde birer ulusal hazine haline gelebilmektedir.

Problem çözme becerisinin kazandırılması için yapılan etkinliklerde çok küçük problemlerin birden fazla çözümü olabileceği, aslında en iyi gibi görünen çözümlerin daha iyilerinin olabileceği üzerinde çalışılmaktadır. Gelecek problemlerini çözme ve problem oluşturma gibi alt dalları da bulunan bu beceri türü geniş ve körelmemiş bir hayal gücüne ihtiyaç duymaktadır.

Eleştirel düşünme becerisi, olaylara farklı açılardan bakabilmeyi, eleştirel sorgulama ile sorunu yada çözümü önemsemeden problemleri ayrıntılarıyla ele alabilmeyi hedefler. Düşüncenin doğru noktaya odaklanması için gerekli olan bir beceri türüdür.

Creativity (Yaratıcılık) ise her üstün zekalı bireyde bulunmayan orjinal düşünme, görme ve uygulama yeteneğidir. ZekaToys Ailesi olarak bizler, düşünce becerileri atölyemizde eğitmenlerimiz tarafından üretkenlik becerileri üzerine özellikle dilsel ve görsel alanlarda geliştirici etkinlikler yapmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir