Stokta var

Katamino Zeka Oyunu Satın Al

749,00 KDV dahildir

Pentamino: 5 karenin yan yana konulmasından oluşturulmuş en az bir ortak kenarı olan sekil. Bu nedenle 12 pentaminonun her biri oyun alanında 5 birim boşluk doldurur.

Penta: kayan parçanın bulunduğu konumda olusan dikdörtgen bölgeyi açık alan bırakmadan dolduran pentaminolardan oluşan gruba verilen isim. (Kutunun arkasındaki pentalara bakınız.)

Çok Önemli: Pentaminoların her iki yüzü de kullanılabilir. Mutlaka yatay olarak yerleştirilmesi gereken pentamino 1 dışındaki tüm pentaminoları oyun alanı üzerine istediğiniz yöne çevirerek yerleştirebilirsiniz.

Açıklama

Katamino Zeka Oyunu Amaç:

Katamino Zeka Oyunu yüzlerce kombinasyonu içerisinde barındıran görsel bir zeka oyunudur. Kolaydan zora olmak üzere oyunda 3 pentadan başlayıp 12 pentaya kadar ulaşmak amaçlanır. Ancak 3 penta kolay gibi gözükse de taşlar sürekli değiştirilir ve oyuncudan verilen taşlarla oyun alanını tamamlaması istenir.

Katamino Zeka Oyunu Kutu İçeriği:

12 adet pentamino (5 kare içeren sekil), 5 küçük kırmızı parça ve 3 küçük kahverengi parça, 1 oyun alanı, 1 adet oyun alanındaki seçilmiş bölgeyi diğer bölgeden ayıran kayan parça.

Katamino Zeka Oyunu Beceri Alanları:

Görsel Zeka, Stratejik Düşünme, Düşünme Becerisi, Dikkat, Sabır

Katamino Zeka Oyunu Nasıl Oynanır?

Hızlı Oyun:
1 ve 12 nolu pentaminolar dışındaki tüm pentaminoları kullanın. Oyunculardan biri küçük parçalar arasından, 1 er kahverengi dikdörtgen ve kare ile 2 adet kırmızı kare seçer. Diğer oyuncu küçük parçalar arasından 1 kahverengi dikdörtgen ve 3 kırmızı kare seçer. Sonra her iki oyuncu toplam 5 pentaminosu olana kadar sıra ile birer pentamino seçerler. Kayan parça oyun alanında 6 ve 7 numaralar arasına yerleştirilir. Her oyuncu kendi tarafındaki dikdörtgen alanı mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde elindeki parçalarla doldurmaya çalışır.
Stratejik Oyun:
Yalnızca 12 pentaminoyu ve iki oyunculu kareli oyun alanını kullanın (son sayfa). 12 pentamino da oyun alanının yanına konulur. Oyuncular ilk kimin oynayacağını bulmak için kura çeker. İlk oyuncu bir pentamino seçer ve oyun alanında istediği bir yere koyar. Diğer oyuncu da aynısını yapar ve oyun bu şekilde devam eder. Oyun alanına en son pentaminoyu koyabilen oyuncu oyunu kazanmış olur.
Çeşitleme: Oyuncular 12 pentaminoyu oyun başlamadan önce aralarında eşit olarak paylaşır.
Her biri 6 tane olana kadar sıra ile pentaminolarını seçerler veya bir oyuncu çift diğeride tek nolu
pentaminoları alır. Oyun yukarıda açıklandığı gibi oynanır. Kataminonuzu yerleştirmek için sayfa 2 deki “Oyunu yerleştirme” (Storing the game) semasına bakın.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.