Açıklama

Dikkati Güçlendirme Seti Plus (DGS – 3 Yaş) Amaç:

DGS Plus kitaplarında amaç, ahşap materyaller ile çalışma yaparak dikkati güçlendirmektir.

Dikkati Güçlendirme Seti Plus (DGS – 3 Yaş) Kutu İçeriği:

3 Yaş Dikkati Güçlendirme Seti Plus A-B-C- seviyelerinden oluşan 3 adet kitap

Dikkati Güçlendirme Seti Plus (DGS – 3 Yaş) Zeka Alanları:

Öğrenme sistemini aktif bir şekilde çalıştırıp ders başarısını artırmak, Dikkat becerilerinde artışı sağlamak, Ders ve akademik alandaki dikkat hataları azaltmak, Çalışmaya ve öğrenmeye karşı istek arttırarak okuldaki performansı yükseltmek, Görsel alana girenleri fark ederek ve ayırt ederek, masa başı ders çalışmalarındaki başarısı arttırmak, El göz koordinasyonu arttırark performans ödevlerinde üretkenliği artırmak, İnce motor becerileri kullanarak el becerileri geliştirmek, Dinleme becerisi ile işitsel algıyı arttırmak, Planlama ve sıralama becerileri ile karşısına çıkan problemlerde fayda sağlamak, Okuduğunu anlamayarak zihninin konuya odaklanmasına yardımcı olmak, Düşünme becerilerini destekleyerek yorumlama becerisini geliştirmek, Esnek düşünebilmeye yardımcı olmak, Kısa süreli bellek ve uzun süreli bellek gelişimini üst düzeye çıkarmak, Farklı bakış açıları ile problem çözmeye yardımcı olmak, Aritmetik becerisine ve soyutlama becerisine fayda sağlamak, Sözel becerilerini artırmak, Unutkanlığı azaltmak, Kavrama hızını geliştirmek, Farklı açılardan öğrenme becerisini desteklemek.

Dikkati Güçlendirme Seti Plus (DGS – 3 Yaş) Kullanım Kılavuzu:

Dikkati güçlendiren egzersizler çocuğun yaşına uygun olarak hazırlanmıştır. Yaşına uygun egzersizlerden çok hata yapan çocuklar bir alt yaş grubu olan kitapları çalıştıktan sonra kendi yaşlarına uygun kitapları çalışmaya devam edebilirler. Çalışmaların her birinin üzerinde talimatlar ve yönergeler bulunmaktadır.
Çocuğun kendi başına yapması ve sonrasında, cevap anahtarında birlikte kontrol edilmesi mümkündür. İsterlerse anne baba veya eğitimcilerle birlikte de çözebilirler. Önemli olan yoğunlaşma ve çözümle sonuca gitmektir. Çalışma süresinde sınır bulunmamaktadır. Çocuklar istedikleri kadar egzersiz yapabilirler. Mümkünse her bir sayfadaki egzersiz çözülmeli, sayfa atlaması yapılmamalıdır. Her bir sayfa için çözme süresi değişmektedir. Ortalama 2-5 dakikalık süre her bir sayfa için yeterli kabul edilebilir. Bazı egzersizler bu süreyi aşabilir bazıları daha kısa sürede yapılabilir. Bu sebeple çocuğa serbest zaman verilmesi daha iyi olacaktır. Yani cocuk istediği kadar sayfaya yoğunlaşabilir. Eğer yapamıyorsa sonuç gösterilerek sorunun cevabından öğrenmesi sağlanmalıdır. Mümkünse her gün çalışmalar yapılmalıdır. Bu yapılamazsa çok uzun ara vermeden egzersizlere devam edilmesi daha faydalıdır. Ancak uzun bir zamana yayılsa bile kitabın bitirilmesi ana hedef olmalıdır.
Çocuğun günlük calışma süresi 10 dakikadan 60 dakikaya kadar çıkabilir. Zaman kısıtlaması yoktur. Günün herhangi bir saatinde yapılabilir.
Eğer çocuk kendi yaşının kitaplarını bitirmişse bir üst yaş grubuna gecerek çalışmalara devam edebilir. Bu durum çocuğun dikkat seviyesinin yüksek olduğunu gösterir. Çocuklar hata yaptığında uygun bir iletişim dili ile doğrusu gösterilmelidir. Derslerden kalan zamanlarda bu çalışmalar rahatlıkla yapılabilir.
Çocuğun çok hata yaptığı egzersizler farklı şekillerde tekrarlanarak bu hatalar azaltılabilir. Kitabın ilerleyen sayfalarında hata oranının azalması beklenir. Dikkatin egzersizlerle güçlendirilmesi keyif, dinamizm ve motivasyon süreci ile desteklenmelidir.

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.