CategoriesBLOG Özel Derslerimiz Zeka Oyunları

Q-bitz Zeka Oyunu Nasıl Oynanır?

zekatoys_popular_zeka_oyunu_satin_al

Bir görsel zeka oyunu olarak Q-bitz zeka oyunu 2, 3 veya 4 oyuncu ile oynanabilen, görsel çevikliğinizi arttran ve eğlenerek dikkatinizi arttıran mükemmel bir oyundur. Q-bitz zekâ oyununda amaç; oyunda karışık olarak verilen küpleri oyun kutusundaki q-bitz kartları üzerinde yer alan şekil ile doğru eşleştiren ilk oyuncu olmaktır. Oyunu her kazandığınızda yaptığınız kartı kazanarak oyun sonuna kadar biriktirmiş olursunuz. 10 turdan sonra en fazla kart toplayan oyuncu ise oyunu kazanır.

Her bir oyuncu birer tepsi ve 16 tane aynı renkli küplerden birer set alır. Oyun sahasının merkezine Q-bitz kartları ters şekilde yerleştirilir. Her bir turda bütün küpler oyun tepsisinin dışında iken oyuna başlanır.

1.Tur – Herhangi bir oyuncu en üstteki Q-bitz kartını açar. Oyuncular kart üzerindeki şekli sahip oldukları küp setlerini kullanarak tekrar yapmak için yarışırlar. Şekli bitiren ilk oyuncu , “Q-bitz!” diye bağırır. Eğer bütün oyuncular doğru şekil olduğunu söylerlerse kazanan kişi o kartı alır. Eğer kart yanlışsa bir sonraki karta geçilerek oyun devam eder.

2.Tur – Herhangi bir oyuncu en üstteki Q-bitz kartını açar. Oyuncular küplerini zar gibi yuvarlarlar. Yuvarlanan küpleri kullanarak (yukarı bakacak şekilde), oyuncular kartta gösterilen şekli tekrar yapmak için mümkün mertebe çok küp kullanırlar. Oyuncular daha sonra şekli tamamlamak için kullanılacak şekiller yuvarlanana kadar kullanılmayan küpleri yuvarlayıp birbirleri ile yarışırlar. Şekli bitiren ilk oyuncu, “Q-bitz!” diye bağırır. Eğer bütün oyuncular doğru şekil olduğunu söylerlerse kazanan kişi o kartı alır. Eğer kart yanlışsa oyun devam eder.

3.Tur – Herhangi bir oyuncu en üstteki Q-bitz kartını açar. Oyuncuların kartı ezberlemeleri için 10 saniyeleri vardır. Kart daha sonra ters çevrilerek oyuncular hafızalarındaki kart ile tepsideki küpleri eşleştirmek zorundalar. Şekli yapan ilk oyuncu ya da en fazla doğru küpe sahip oyuncu “Q-bitz!” diye bağırır. Doğru şekle sahip olan ya da en fazla küpü doğru yere yerleştiren oyuncu kartı kazanır.

3 turdan 3 set oynanır ve en fazla karta sahip olan oyuncu, oyunu kazanır.

ZekaToys Ailesi İyi eğlenceler diler…

Q-BİTZ ZEKA OYUNU SATIN ALMAK İÇİN>>>

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir