Açıklama

Dizios Zeka Oyunu Amaç: Her bir dizios oyun kartını, sırası gelen oyuncu dizios oyun alanına yerleştirir. Her şeklin bir yeri vardır ama dikkatli bakarak doğru parçayı bulmak gerekir. Kıvrımlar, renkler, çizgiler bir önceki parça ile uyumlu olmak zorundadır. Aksi takdirde puan toplanmaz. Geleneksel domino oyununa benzer özellik gösterir. Domino taşlarını eşleştirilmiş şekilde tek tek karelere dizios kartlarını yerleştirerek puan kazanmaya çalışılır.

Dizios Zeka Oyunu Kutu İçeriği: 71 adet renkli dizios resim kartı, oyun kuralları klavuzu

Dizios Zeka Oyunu Beceri Alanları: Görsel dikkat, şekil-zemin ilişkisi, odaklanma becerisi, bakmak ve görmek, renk algısı

Dizios Zeka Oyunu Yaş Aralığı: 6 yaş ve üzeri                                Dizios Zeka Oyunu Süresi: Yaklaşık 30 dakika

Dizios Zeka Oyunu Nasıl Oynanır? (Tek Kişilik)
Kendinizin deneyeceği bazı zorluklar şunlardır:
• Mümkün olan en yüksek puanı elde etmek için tek kişilik oynama.
• Tek renkten oluşan büyük bir girdap yapma
• 8×8 dizesinde 64 tane kartı yere koyun. Bütün bölgenin eşleşmesi zorunludur. Çözümlenmesi birkaç gününüzü alabileceği için kartlarınızı masada bırakabilirsiniz.
• Başka dize formülleri deneyebilirsiniz, 7×10 ya da 4×14 gibi.

Dizios Zeka Oyunu Nasıl Oynanır? (2 ve 4 Oyuncu)

Kartınızın rengini oyundaki bir ya da daha fazla kart ile eşleştirin. En yüksek puan noktalarına sahip kart karşısında oynayarak en fazla puan toplamaya çalışın. Dizios Zeka Oyunu Kurulumu; oynama alanın yüzeyinin merkezine başlangıç kartını yerleştirin. Oynama kartlarını yüzleri ters gelecek şekilde koyup karıştırınız. Kartları oyuncuların uzanabileceği yakınlıkta ters çevirerek bir kaç küme yapınız. Her oyuncu dört tane kart çeker ve oyuna başlamak için onları yüzleri yukarı gelecek şekilde kart standına koyar. En küçük oyuncu bir kartı başlangıç kartının üstüne koyarak oyuna başlanır ve oyun saat yönünde devam eder. Oyun içinde kartlarınızın yüzlerini diğer oyuncuların görmeyeceği şekilde saklamalısınız. Zeka Oyunu Kurulumu sonrası artık Dizios Zeka Oyunu’nu oynamaya başlayabilirsiniz. Bir kart oynamak için sizin kartınızın kenarındaki renk ile oyundaki en az bir kartın kenarındaki rengin eşleşmesi gerekir. Paylaşılmış kenar boyunca her iki renginde eşleşmiş olması lazım. İlk oyuncu başlangıç kartı karşısında oynamalı. Bir kart oynandıktan sonra, hamleyi puanlayın ve 4 kartınız korumak için yeni bir kart çekin. Eğer kart oynayamıyorsanız sıranız geçsin ve yeni bir kart çekmeyin. Bütün kartlar çekildikten sonra da yedek kart çekmeden oynamaya devam edin. Oyuncuların hiçbirisi herhangi bir hamle yapamadığı zaman oyun biter. Eğer oyuncularda kart olup ta herhangi bir yere konulmamışsa kartların değerlerine göre puanlarından düşün. En çok puan toplayan oyunu kazanır.

Dizios Zeka Oyunu Puanlaması: Dizios diğer domino oyunları gibi hangi kartın oynanması ile değil de, kartları yan yana koyarak puan kazanılan farklı bir domino oyunudur. Kartlarda bulunan puan noktalarına bakarak puanlama yapılır. Şöyle ki eşleştirdiğiniz kartların(sağ-sol-üst veya alt) üzerinde olan puanlar toplanır.

Not: Masa Kenarı Kuralı; oyun devam ederken kartlar oyun sahasının kenarına taşmış olabilir. Oyun sahasının dışına çıkan kartları oyuncular oynayamadıklarından oyuncuların kartları oynaması için farklı yerler bulmaları gerekir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.