Stokta var

Turbo Bardaklar Zeka Oyunu

349,90 KDV dahildir

Yeni Türkçe büyük kutulu sürümde 4 yerine 6 kişiye yetecek kadar bardak seti ve ileri seviye 19 kart ilave edilmiştir. Her oyuncuya bir takım, yani 5 ayrı renkli bardak dağıtılır. Sonra üzerlerinde bardakların düzenlenme şekillerini gösteren kartlar karıştırılarak deste halinde kapalı olarak masanın ortasına konulur. Zil de ortaya yakın bir yere konulur. Oyuncular bardakları baş aşağı önüne dizer. Sonra oyunculardan biri destenin en üstündeki kartı açarak açık şekilde ortaya bırakır. Kartın üzerinde bardakların ne şekilde, yani yan yana mı veya üst üste mi ve de hangi renk sırasına göre düzenlenecekleri resmedilmiştir. Kim önce karttaki resme göre bardakları düzenlemeyi başarırsa zile basar ve de kartı kazanır. Bu bir hız ve de dikkat işidir. Oyun tüm 43 kart bitince sona erer. Her oyuncunun önündeki kartlar sayılır. Kimin kart sayısı daha fazla ise o oyunun galibidir. Yani kim daha çabuk bardakları istenilen şekilde düzenlemişse kazanan olur. Bu Zeka Oyunu Almanya’da üretilmiştir.

Açıklama

Turbo Bardaklar Zeka Oyunu Amaç:

Hızlı Bardaklar Zeka Oyunu ile her bir oyuncu beş renkten oluşan bir bardak seti alır ve önüne dizer. Zeka Oyunumuzun amacı, ortaya açılan karttaki görevi yapmaya çalışmaktır. Kartlardaki objelerin resmedilme şekli bardakların yan yana mı, üst üste mi yoksa farklı kümeler halinde mi dizileceğini gösterir. Acaba hangi renk kuş ağacın en üst dalında hangisi en alt dalında duruyor? Rengarenk arabalar hangi renk sırasında dizilmişler? gibi. Bardaklarınızı aynı sırada ve doğru şekilde dizdiniz mi? O zaman hemen zile basın! Zile ilk basan oyuncunun cevabı kontrol edilir. Eğer bardaklar karttaki sırada ve düzende dizildiyse bu oyuncu kartı kazanır. Oyunun sonunda en çok kartı olan oyuncu Hızlı Bardaklar Zeka Oyununu kazanır.

Turbo Bardaklar Zeka Oyunu Kutu İçeriği:

30 adet bardak (Her biri mavi, 43 Resimli görev kartı kırmızı, yeşil, siyah ve sarı renkten oluşan toplam 6 set halindedir)

Turbo Bardaklar Zeka Oyunu Beceri Alanları:

Hızlı düşünme, görsel algı, odaklanma becerisi, dikkat geliştirme, akıl yürütme,

Turbo Bardaklar Zeka Oyunu Nasıl Oynanır?

Hızlı Bardaklar Zeka Oyunu ile her bir oyuncu beş farklı renkten oluşan bir bardak seti alır. Zil masanın ortasına yerleştirilir. Zile hızlı basıldığı için masanın yüzeyini korumak amaçlı zili bir örtünün veya bir keçe parçasının üzerine koymak en iyisidir. Kartlar karıştırılır ve deste kapalı olarak zilin yanına yerleştirilir.

Herhangi bir oyuncu kart destesinin en üstünde duran kartı açarak yine destenin üzerine koyar. Kart açılır açılmaz tüm oyuncular hızlı bir şekilde görev kartının üzerindeki sembollerin göründüğü düzende ve renk sırasında bardaklarını dizerler. Her bir oyuncu bardaklarını dizmeyi bitirdikçe zile basmak zorundadır. Zile ilk basan oyuncunun bardakları karttaki düzen ve renk sırasında dizilmiş ise kartı kazanır. Eğer cevabı yanlışsa, zile ikinci olarak basan oyuncunun bardaklarına bakılır. Cevabı doğru ise kartı bu oyuncu kazanır. Cevabı yanlış ise zile bir sonra basan oyuncunun bardaklarına bakılır vs. Yeni kart açılmadan önce bardaklar hiç ellenmez. Bir önceki kartta nasıl dizildilerse aynen öyle kalır. Böylece tüm oyuncuların bir sonraki tura aynı şartlarda başlaması garanti altına alınmış olur. Bir sonraki kart açılarak oyuna devam edilir. 43 kartın hepsi de oynandıktan sonra, oyun sona erer. En çok kartı olan oyuncu oyunu kazanır.

Turbo Bardaklar Zeka Oyunu Yaş Aralığı: 6-99 yaş

ZekaToys Ailesi iyi eğlenceler diler…

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.