Stokta var

Zingo Eğitici Zeka Oyunu – 4 Yaş ve Üzeri

749,00 KDV dahildir

Zingo Eğitici Zeka Oyuncağı ile 3 Farklı Oyun Seçeneği:

Mini-Zingo: Aynı sıradaki resimleri; yukarıdan aşağıya, soldan sağa veya çapraz olarak ilk kapatan oyuncu birinci olur.

Matrak-Zingo: Yalnızca köşeler, artı veya çarpı şekli oluşturan bölgeler gibi kartların üzerinde değişik bölgeler belirlenir ve oyun o şekilde oynanır.

Çok kartlı Zingo: Oyuncular iki veya daha fazla kart ile oynar. Bir yeşil, bir kırmızı kart ile aynı anda oynamayı deneyin. İlk kartı dolduran oyuncu kazanır.

ZekaToys Ailesi iyi eğlenceler diler…

Açıklama

Zingo Eğitici Zeka Oyuncağı (4 +) Amaç:

Zingo Eğitici Oyuncak ile artık ingilizce kelime öğrenmek çok kolay!

İngilizce’de Reading (okuma) bilgisinde temel olan kelimeleri öğreten Zingo Zeka Oyunu, klasik tombala oyunuyla hızı, heyecanı ve öğrenmeyi bir araya getiren etkileşimli bir kelime oyunudur. Zingo Zeka Oyunu ile çocuklarınız hem eğlenecek hem de oyuncular, yazılışı her zaman kolay olmayan yazım dilinde sık rastlayabileceğimiz kelimeleri çabucak tanıyıp okumayı öğrenecekler. İngilizce’de en sık kullanılan ( Sight words ) ve yazılı metinlerin yaklaşık %50 ile 75’ini oluşturan kelimelerdir. Bu kelimeleri iyice öğrenmek başarılı ve kıvrak bir okuyucu olmanın kilit noktasıdır.

Zingo Zeka Oyunu Amacı ise, zingo kartındaki bütün resimleri, Zingo dağıtıcısından çıkan uygun taslar ile kapatan ilk oyuncu olmaktır. Zingo Zeka Oyunu’ nda kullanılan kelimeler özellikle İngilizce okumayı geliştirmede en temel kelimeler olarak lider eğitimciler tarafından seçilmiştir. Resimlerin altında ingilizce karşılıkları yazdığından ingilizce kelime öğretiminde bu oyundan rahatlıkla yararlanılabilir. Ayrıca oyun yalnızca resimlere odaklanarak Türkçe olarak da oynanabilir.

Zingo Eğitici Zeka Oyuncağı (4 +) Nasıl Oynanır?

Zingo dağıtıcısını oyun sırasında her oyuncu sırayla kullanır. İlk oyunda en büyük çocuğun dağıtıcı olmasını tavsiye ediyoruz. Zingo dağıtıcısının her ileri geri hareketinde 2 adet taş ortaya çıkar. Oyuncular çıkan bu taşlardaki resimler ile kendi kartlarında yer alan resimleri hızlıca karşılaştırır ve eşleşen varsa bu varlığın ismini yüksek sesle doğru olarak söylemelidir. İlk söyleyen taşı alır ve kendi kartındaki resmin üzerini kapatır. Hiçbir oyuncudan taşa bir istek gelmez ise Zingo dağıtıcısı taşı alır ve Zingo kapağının üst bölümünde yer alan delikten içeriye atar. İki veya daha fazla oyuncu aynı taşı isterse ilk söyleyen oyuncu taşı alır. Eğer Zingo dağıtıcısı ilk kimin söylediği konusunda kararsız kalırsa taşı makineye geri koyar. Oyuncu ihtiyacı olmadığı halde taşın ismini söylerse, bu durumda taşı doğru söyleyen bir sonraki oyuncu alır. Kartındaki 9 resmin tamamını ilk kapatan oyuncu Zingo diye bağırarak oyunu kazanır. Kazanan oyuncu Zingo dağıtıcısı olur veya oyuna Zingo dağıtıcısı olarak baslar.

Zingo Eğitici Zeka Oyuncağı (4 +) Kutu İçeriği:

1 adet Zingo dağıtıcısı, 2 seviyeden oluşan yarışmaya göre hazırlanmış çift yüzlü 6 adet Zingo kartı, 72 adet Zingo zeka oyunu taşı (aynı resimli taşlardan 3 tane vardır).

Zingo Eğitici Zeka Oyuncağı (4 +) Beceri Alanları:

Resim ve kelime tanıma, eşleştirme, kelime öğrenme, gözlemleme ve algılama, konsantrasyon ve hafıza, ingilizce harf ve ses ilişkileri, ince motor becerileri ve koordinasyon, yönergeleri izleme, sıra
bekleme, kazanma ve kaybetme

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.